Kas Buvo Pirmasis Pasaulio šachmatų čempionas

Turinys:

Profesionalus šachmatų žaidimas visada buvo analitinį ir strateginį mąstymą turinčių intelektualų prerogatyva. Pasaulyje yra labai daug talentingų šachmatininkų, tačiau pats pirmasis pasaulio čempionas, gavęs oficialų statusą, buvo Austrijos šachmatininkas Wilhelmas Steinitzas.

Kas buvo pirmasis pasaulio šachmatų čempionas

Wilhelmo Steinitzo biografija

Vilhelmas Steinitzas gimė 1836 m. Prahoje, vargšo žydų siuvėjo sūnus. Sulaukęs pilnametystės, Vilhelmas persikėlė į Vieną, svajodamas tapti matematiku, tačiau švietimui Vienos universitete neturėjo pakankamai pinigų, o Steinitzas pradėjo uždirbti pinigus žaisdamas šachmatais su vietos kavinių nuolatiniais atstovais.

Dėl neįprasto ne visą darbo laiką būsimoji šachmatų turnyro žvaigždė sugebėjo tobulinti savo žaidimo įgūdžius iki puikaus lygio.

Pirmą kartą profesionaliuose žaidimuose Wilhelmas pradėjo dalyvauti 1859 m., Persikėlęs į Angliją. Be šachmatų turnyrų, Steinitzas dirbo šachmatų žurnalistikos srityje, tačiau šlovės ir tikros sėkmės jam atnešė daugybė puikių pergalių pasaulio šachmatų „monstruose“. Be laimėjimo žaibiškose varžybose, Wilhelmas į šachmatus įtraukė daug novatoriškų strategijų ir idėjų. Vilhelmas Steinitzas aštuonerius metus turėjo pirmojo pasaulio šachmatų čempiono titulą, tačiau 1894 metais jį nugalėjo Emmanuelis Laskeris.

Steinitzo čempionatas

Pirmojo pasaulio čempiono statusą Steinitzas įgijo po triuškinančios pergalės prieš Johanną Zukertortą, su kuriuo Wilhelmas 1886 metais žaidė pirmose šachmatų istorijoje vykusiose rungtynėse dėl pasaulio čempiono vardo. Tada Steinitzas laimėjo dešimt rungtynių, gavo penkis pralaimėjimus ir dar penkis turus baigė lygiosiomis. Savo tolimesnėje karjeroje Steinitzas dar tris kartus apgynė savo čempiono titulą 1889 ir 1992 metų turnyruose su Michailu Chigorinu ir Isidoru Gunsbergu - 1890-1891 m.

Be to, Wilhelmui Steinitzui priklauso pergalė prieš pagrindinį pasaulio žaidėją Adolfą Anderseną.

Dėl nepriekaištingos strategijos ir logiško mąstymo Wilhelmas laimėjo šachmatų turnyrus prieš visas tuometines pasaulio kovų žvaigždes. Pirmą kartą jis pralaimėjo žaidimą Harry Nelsonui Pillsberry, o po dvejų metų jo pasaulio vardas atiteko Emmanueliui Laskeriui, kuris tapo antruoju šachmatų pasaulio čempionu. Palikęs „didįjį šachmatą“Steinitzas įkūrė pozicinę šachmatų žaidimų mokyklą, taip pat pradėjo leisti leidinius padedamas vienos Niujorko leidyklos „International Journal of Chess“. Be to, Vilhelmas tapo dviejų „Šiuolaikinės šachmatų mokyklos“tomų autoriumi.

Pirmasis pasaulio šachmatų čempionas, kurio mėgstamiausia pozicija buvo „uždaras“žingsnis, kuriam būdingi du fiksuoti pėstininkai iš abiejų pusių, mirė 1900 m. Paskutinius metus Steinitzas praleido Niujorke.