Rashadas Evansas: Biografija, Kūryba, Karjera, Asmeninis Gyvenimas

Turinys:

Rashadas Evansas yra amerikiečių lengvo svorio MMA kovotojas. Jis tapo UFC čempionu, populiaraus mišrių kovos menų realybės šou „The Ultimate Fighter“antrojo sezono nugalėtoju. Sportininkas įtraukiamas į UFC šlovės muziejų, kuriame dalyvauja tik iškiliausi profesionalų kovotojai.

Rashadas Evansas: biografija, kūryba, karjera, asmeninis gyvenimas

Biografija: ankstyvieji metai

Rashadas Antonas Evansas gimė 1979 m. Rugsėjo 25 d. Niagaros krioklyje, JAV Niujorko valstijoje. Imtynes pradėjo mokykloje. Jis sunkiai treniravosi, rodydamas gerus savo amžiaus rezultatus.

Po mokyklos Rashadas tęsė mokslus koledže. Imtynių jis neatsisakė. Priešingai, Rashadas dar daugiau laiko skyrė treniruočių procesui. Koledže jis iškart buvo įtrauktas į imtynių komandą. Netrukus jis laimėjo Niagaros apskrities bendruomenės kolegijos konkurso finalą. Po šios sėkmės Evansas pradėjo rengti lengvojo svorio kategorijos varžybas.

Vaizdas
Vaizdas

Būdamas 16 metų Rashadas tapo ketvirtas kategorijoje iki 65 kg. Po metų jis užėmė ketvirtąją vietą, tačiau jau svoris iki 77 kg.

1999 m. Evansas buvo priimtas į Nacionalinę kolegijų sporto asociaciją. Po metų jis tapo geriausiu tarp mokinių kategorijoje iki 74 kg.

Karjera

2003 m. Rashadas pradėjo išbandyti savo jėgas profesionalų ringe. Jį globojo MMA veteranas ir UFC salė „Famer Dan“Severenas. Jam vadovaujant Evansas laimėjo penkerias rungtynes. Netrukus jis buvo pakviestas į realybės šou „Pagrindinis kovotojas“. Evansas tapo jos nugalėtoju, finale nugalėjęs patį Bradą Amesą. Po to UFC pasiūlė jam trejų metų sutartį.

Vaizdas
Vaizdas

Pirmąsias penkias kovas Rashadas laimėjo puikiai. Tarp jo konkurentų buvo Seanas Salmonas, Stefanas Bonnardas, Samas Hogeris. Po penkių pergalių Evansas pretendavo į čempiono diržą. Tačiau UFC „bosai“nusprendė patikrinti jo pasirengimą tokio lygio kovai ir kaip varžovą padovanojo buvusį pasaulio čempioną Tito Ortizą. Kova baigėsi lygiosiomis, tačiau jos eigoje buvo aišku, kad Evansas nebuvo pasirengęs tokio aukšto statuso kovoms.

Vaizdas
Vaizdas

Rashadas lengvųjų sunkiųjų kategorijos čempionu tapo tik po dvejų metų. Lemiamoje kovoje jis nugalėjo TKO „Forrest Griffin“. Šis susitikimas taip pat gavo apdovanojimą kaip „Nakties kova“. Kitais metais Evansui nepavyko patvirtinti savo čempiono statuso.

2017 m. Rashadas bandė varžytis vidutinio svorio kategorijoje. Nesėkmingai jis grįžo į lengvojo svorio kategoriją. Paskutinėse penkiose kovose Rashadas buvo nugalėtas. Jis išėjo iš MMA 2018 m. Birželio mėn. Tačiau po metų kovotojas pradėjo kalbėti apie grįžimą į profesionalų ringą.