Kaori Sakamoto: Biografija, Kūryba, Karjera, Asmeninis Gyvenimas

Turinys:

Kaori Sakamoto yra pagrindinė figūra Japonijos dailiojo čiuožimo rinktinėje. Už vienkartinio čiuožimo sportuojančio sportininko pečių - pergalės įvairaus lygio čempionatuose ir „Grand Prix“. 2018 metais dailioji čiuožėja iškovojo aukso medalį keturių žemynų čempionate, o 2019 metais ji tapo geriausia Japonijos čempionate.

Kaori Sakamoto: biografija, kūryba, karjera, asmeninis gyvenimas

Kelias į didelį sportą

Kaori Sakamoto gimė 2000 m. Balandžio 9 d. Kobėje. Šis Japonijos miestas, įsikūręs Honshu saloje, yra pagrindinis šalies uostas ir tarptautinės prekybos centras.

Šeima nusprendė, kad mergina nuo mažens imsis dailiojo čiuožimo, pasirinkimas pasirodė teisingas. Jaunoji Kaori debiutavo „Grand Prix“varžybose Čekijoje 2013 m. Ši prestižinių varžybų serija organizuojama jaunesniems čiuožėjams ir vyksta keliuose etapuose skirtingų šalių ledo čiuožyklose. Be to, sportininkas pirmiausia pateko į Japonijos jaunųjų dailiojo čiuožimo čempionato ledą. Mergina kitais metais pakartojo savo sėkmę ir gavo teisę atstovauti savo šaliai tarptautiniame jaunių čempionate Taline, kur pateko į geriausiųjų šešetuką ir pirmą kartą pateko į suaugusiųjų šalies čempionato ledą.

Vaizdas
Vaizdas

2015/2016 metų sezonas čiuožėjui buvo labai sėkmingas. Ji startavo Azijos taurėje kartu su žymiais suaugusiaisiais sportininkais, tačiau pasirodė labai užtikrintai ir iškovojo bronzą. Tada ji praleido kelis etapus jaunių varžybose Latvijoje, kur gavo sidabro medalį, ir Lenkijoje, kur tapo ketvirta. Žiemos jaunimo olimpinėse žaidynėse Norvegijoje japonų dailusis čiuožėjas pateko į geriausiųjų šešetuką. Olimpiados išvakarėse sportininkas namuose laimėjo „Grand Prix“, o Paryžiuje tapo antruoju. Ji taip pat buvo viena iš „Junior Grand Prix“nugalėtojų Marselyje. Tapęs jaunių čempionato nugalėtoju, Kaori drąsiai stojo į šalies čempionato kovą, debiutantas užėmė 8 vietą. Per daugelį sporto varžybų čiuožėja sugebėjo pagerinti savo ankstesnį sportinį pasirodymą.

Vaizdas
Vaizdas

Olimpinis sezonas

Naująjį 2017–2018 metų sezoną Sakamoto pradėjo Azijos taurėje, kur iškovojo pergalę. Sportininkė surengė dar kelis turnyrus JAV, tačiau jai trūko pasitikėjimo lipti ant pakylos. Vėliau sekė „Grand Prix“serija Rusijoje, šiame etape sėkmė nuo jos nusisuko ir Kaori finišavo turnyro lentelės viduryje. Tačiau Amerikos „Grand Prix“etape dailusis čiuožėjas iš Japonijos tapo antruoju. Japonijos vienviečių atletas metų pabaigą praleido šalies čempionate, kovojo dėl aukso, tačiau pagal bendrą taškų skaičių žengtas tik antrasis pakylos laiptelis. Po mėnesio žemyno čempionate Taipėjuje čiuožėja teisėjams ir žiūrovams pateikė staigmeną, užtikrintai iškovodama čempionės titulą ir pagerindama savo rezultatus.

Olimpinėse žaidynėse Pietų Korėjoje ji pasirodė kaip pakaitinė laisvojoje programoje ir užėmė paskutinę vietą. Pagal varžybų rezultatus olimpinių žaidynių asmeniniame turnyre mergina buvo 6-oje vietoje, o Japonijos komanda - 5-oje turnyro lentelės eilutėje.

Vaizdas
Vaizdas

Kiti pasiekimai

2018 m. Japonų dailioji čiuožėja tęsė savo karjerą ir tapo absoliučia Keturių žemynų čempionato nugalėtoja, o komandos draugės netoliese užėmė vietas ant prizininkų pakylos. Jų indėlis į nacionalinio dailiojo čiuožimo plėtrą buvo didžiulis, nes tokia Japonijos komandos pergalė buvo tik 2003 ir 2013 m. Kasmetinės varžybos pasirodė kaip Europos čempionato analogai 1999 m. Joje dalyvauja sportininkai iš Amerikos, Azijos, Australijos ir Okeanijos. Nemokama programa „Amelie“, su kuria koncertavo Sakamoto, maloniai džiugino žiūrovus gausybe šuolių kaskadų, susidedančių iš trigubo piršto kilpos ir dvigubos ašies, taip pat ketvirtojo lygio laiptelių. Taigi čiuožėja programoje užfiksavo asmeninį rekordą - 142, 87 taškai, o bendroje varžybų sumoje - 214, 21 taškas. Taipėjaus čiuožykla tapo viena mėgstamiausių čiuožėjų ir atnešė jai pergalę. Ji grįžta čia kasmet, čia jaučiasi pasitikinti savimi ir rami.

Besišypsanti ir charizmatiška Kaomi tapo tikru sezono atradimu. Jis atnešė merginai pergalę šalies čempionate ir sidabrą Amerikos „Grand Prix“etape. Pasaulio dailiojo čiuožimo čempionate japonė liko tik penkta, nepaisant to, kad puikiai čiuožė trumpojoje programoje, o jos rezultatas - 76, 86 taškai - tapo asmeniniu sportininkės rekordu tokio lygio varžybose. Sakamoto savo nemokamą programą pradėjo choreografiniu keliu, kuris nepastebimai įplaukė į paskutinį visos programos šuolį - dinamiškas vystymasis pasiekė kulminaciją.

Vaizdas
Vaizdas

Dėmesys šokinėjimui

Japonijos dailiojo čiuožėjo sportinėje biografijoje yra daugybė pergalių. Tikra samurajų veikėja, kurią ji demonstruoja visose varžybose, padeda jai pasiekti rezultatų. Per treniruotę Helsinkyje ji trenkėsi į galvą ir praktiškai nepasisekė į trumpąją programą. Bet man pavyko susivienyti ir puikiai čiuožti nemokama programa, kuri sužavėjo visus. Dailusis čiuožėjas sugebėjo išlaikyti barą ir tapo trečias varžybose Suomijoje.

Pagrindinis Kaori privalumas yra puikūs šuoliai, kuriuos ji daug įtraukia į savo programas, pakaitomis juos su choreografinėmis nuorodomis. Jos treneriai iškėlė super užduotį - sustiprinti šuolių akcentą, kurį Sakamoto puikiai derina su muzika ir pasirodo nepaprastai minkštas, su „katės“nusileidimais ir išėjimais.

Kiekvienas garsaus japonų dailiojo čiuožėjo pasirodymas yra ryškus ir įspūdingas, jame tinkamai parinkta muzika ir alsuoja sudėtingi sporto elementai. Tačiau už jos skrydžio ant ledo slypi daugybė darbo ir valandų treniruotės. Jau dabar ji ruošiasi naujiems „Grand Prix“etapams, kurie netrukus vyks JAV, taip pat turnyrui Grenoblyje. Kova bus karšta, nes varžybos suburs daug stiprių ir stabilių sportininkų, tarp jų ir iš Rusijos. Šiandien asmeniniame 19-mečio Kaori Sakamoto gyvenime pirmoje vietoje yra sportas, didžiulė meilė dailiajam čiuožimui ir noras laimėti.