Veniaminas Tayanovičius: Biografija, Kūryba, Karjera, Asmeninis Gyvenimas

Turinys:

Veniaminas Tayanovičius yra garsus sovietų plaukikas, Europos ir pasaulio čempionas. 1992 m. Barselonos olimpinėse žaidynėse jis nacionalinei komandai atnešė du apdovanojimus - „sidabrą“ir „auksą“. Tayanovičius iškovojo visus apdovanojimus estafetėse laisvuoju stiliumi.

Veniaminas Tayanovičius: biografija, kūryba, karjera, asmeninis gyvenimas

Biografija: ankstyvieji metai

Veniaminas Igorevičius Tayanovičius gimė 1967 m. Balandžio 6 d. Ufoje. Visa jo vaikystė prabėgo Baškirijos sostinėje. Pirmoje klasėje tėvai Veniaminą užrašė į Burevestnik vaikų ir jaunimo sporto mokyklą miesto kūno kultūros namuose. Sporto mokykla specializavosi plaukime (dabar - SSHOR Nr. 18). Benjaminas dalyvavo įvairiuose konkursuose ir keletą kartų laimėjo prizines vietas.

Vaizdas
Vaizdas

Būdamas 18 metų Tayanovičius persikėlė į Samarą, kur buvo įrašytas į armijos sporto klubą. Ten Benjaminas mokėsi vadovaujamas garsaus trenerio Genadijaus Turetsky. Tuo metu jis buvo laikomas vienu geriausių SSRS plaukimo laisvuoju stiliumi specialistų. Tayanovičius kartu su juo treniravosi iki pat pasitraukimo iš didžiojo sporto.

Karjera

Pirmąsias aukšto lygio sėkmes Tayanovičius pradėjo rodyti sporte būdamas 18 metų. Tada jis tapo visos sąjungos čempionu 200 m laisvuoju stiliumi estafetėje. Po metų Benjaminas buvo geros valios žaidimų trečias 4x200 m estafetėje.

Po trejų metų jis laimėjo tarptautinius konkursus Taline. Ir netrukus Benjaminas iškovojo sidabrą 200 m plaukime Valstijų rinktinės ir SSRS mače.

1990 m. Jis vėl dalyvavo geros valios žaidynėse. Bet tada Benjaminas negalėjo pakartoti sėkmės prieš ketverius metus. Plaukikas pasiėmė „bronzą“, tačiau iš karto dviejose estafetėse: 4x100 m ir 4x200 m.

Vaizdas
Vaizdas

1991 metai Tayanovičiui buvo sėkmingi. Pirma, jis tapo SSRS tautų spartakiados čempionu 100 m atstumu. Tose pačiose varžybose jis iškovojo sidabrą plaukdamas 200 m. Tais pačiais metais Veniaminas tapo antruoju Pasaulio čempionatas estafetėse 4x100 m ir 4x200 m. Šiek tiek vėliau, panašiose distancijose Europos čempionato rėmuose, jis jau buvo pirmas.

Vaizdas
Vaizdas

1992 m. Veniaminas puikiai laimėjo NVS čempionatą. Jis taip pat paėmė auksą pasaulio čempionate. Tais pačiais metais Barselonoje vyko vasaros olimpinės žaidynės. Nepaisant to, kad Sąjungos iš tikrųjų nebėra, o nacionaliniame, taip pat ir valstybiniame, sporto šakose vyravo chaosas, sportininkai vis tiek sugebėjo parodyti padorų rezultatą. Tayanovičius tapo olimpiniu čempionu 4x200 m estafečių rungtyje, taip pat iškovojo sidabrą 4x100 m distancijoje. Tais pačiais metais jis baigė savo sportinę karjerą.