Paulas Aronas Scholesas yra puikus Anglijos sportininkas, pasaulio futbolo legenda, charizmatiškas airis „Raudonasis princas“, kuris tapo puikus nepaisant visko - regėjimo problemų, astmos, skaudančių kelių ir artimųjų nerimo. Jis buvo užaugintas Mančesterio Jungtinėje futbolo akademijoje, kur praleido visą savo profesionalo karjerą.

Scholesas Paulas: biografija, karjera, asmeninis gyvenimas

Paulas Scholesas gimė 1974 m., Lapkričio 16 d., Nedideliame Salfordo mieste Anglijos šiaurės vakaruose. Berniukas nuo vaikystės mylėjo futbolą. Scholesas yra ryškus pavyzdys, kad nieko nėra neįmanomo, nes vaikystėje jam buvo diagnozuota astma, tačiau tai nesutrukdė pasiekti didelės sėkmės profesionaliame futbole. Manoma, kad Paulius visą gyvenimą žaidė viename klube, tačiau tai nėra visiškai tiesa.

Jis pradėjo bandyti savo jėgas nedidelio vietinio klubo „Langley Farrow“akademijoje. Scholesas į legendinę „Manchester United“pateko tik būdamas 14 metų. Talentingą berniuką pastebėjo vienas iš Didžiojo Alekso Fergusono padėjėjų Brianas Kiddas ir pakvietė jį į „Raudonųjų velnių“akademiją. Scholesas sužavėjo klubo vadovybę ir galėjo likti garsios komandos mokykloje. Pirmą sutartį su klubu Paulas pasirašė 1991 m. Ir 2 sezonus žaidė jaunimo rinktinėje.

Karjera

Paulas Scholesas priklauso garsiajai „92 klasei“. Neabejotina, kad legendinis treneris seras Alexas Fergusonas turėjo nepaprastą nuojautą talentingiems žaidėjams. Tačiau „92 klasė“yra unikalus reiškinys. Žodžiu, visi tų metų absolventai daugelį metų tapo tikromis futbolo žvaigždėmis ir nepakeičiamais „Manchester United“bazės žaidėjais. Tai buvo tikras talentų „Klondike'as“: Paulas Scholesas, Nikki Buttas, Davidas Beckhamas ir Gary Neville'as - tik tam, kad paminėčiau keletą žaidėjų, amžinai pagarsinusių savo vardą klubo istorijoje.

Vaizdas
Vaizdas

Profesionalų sutartį su „Red Prince“klubu jis pasirašė 1993 m., Tačiau debiutas įvyko tik po metų. Dėl pasipiktinusio Erico Contonos diskvalifikacijos Scholesas turėjo galimybę parodyti, ką jis gali padaryti lygos taurėje prieš žemesnio diviziono „Port Vale“komandą.

Turiu pasakyti, kad debiutas buvo sėkmingas, „Manchester United“žaidė išvykoje, o iki pertraukos rezultatas buvo 1-1. Įvartį pelnė Paulas Scholesas. Antrajame kėlinyje, 53-ąją minutę, Raudonasis princas surinko dvigubą įvartį. Šis įvartis buvo pergalingas „Manchester United“, o susitikimas baigėsi rezultatu 2-1. Pirmosios rungtynės šalies čempionate, nepaisant įžeidžiančio pralaimėjimo Ipswich Town mieste (2-3), buvo sėkmingos Paului Scholesui, jis įmušė abu įvarčius prieš varžovą. Iš viso tą sezoną turnyruose Scholesas aikštėje pasirodė 25 kartus ir pelnė septynis įvarčius.

1995 metais prasidėjusiame sezone seras Aleksas suteikė Scholesui daugiau galimybių įrodyti save, o didžiąją sezono dalį jis praleido aikštėje. Per 26 rungtynes jis 14 kartų sumušė varžovus įvarčiu. Tą patį sezoną Paulius iškovojo pirmuosius trofėjus per savo karjerą. „Manchester United“paėmė FA taurę ir laimėjo šalies „Premier“lygą.

Vaizdas
Vaizdas

Nuo šio sezono talentingas vidurio puolėjas pagaliau įsitvirtino pradiniame etape ir kiekvieną mačą sužaidė po 200 proc. Sunku įsivaizduoti 90-ųjų ir 2000-ųjų „raudonuosius velnius“be šio nuostabaus grotuvo. Jo buvimas aikštėje reiškė, kad centre bus stabilumas, bus palaikoma puolantiems žaidėjams ir pagalba gynyboje.

„Manchester United“aukštaūgis 1999 m

XX-ojo amžiaus pabaiga yra pats ryškiausias momentas visiems klubo sirgaliams ir žaidėjams. Tais metais komanda sugebėjo pelnyti auksinį „hat-trick“- laimėti tris varžybas per vieną sezoną. Gegužės 16 dieną „Raudonieji velniai“2: 1 nugalėjo „Tottenham“, 1 tašku įveikę Londono „Arsenal“ir užėmę pirmąją vietą „Premier“lygoje, tapdami Anglijos čempionais.

To paties mėnesio 22 dieną „Manchester United“FA taurės finale gana paprastai susitvarkė su „Newcastle“, susitikimas baigėsi rezultatu 2-0, antrąjį rungtynių įvartį 52 minutę pelnė Paulas Scholesas, galiausiai nustatydamas žaidimo baigtį.. Puoselėjami trigubi sero Alexo kaltinimai buvo išleisti tų pačių metų gegužės 26 d.

1992 m. Čempionų lygos finalą galima teisingai pavadinti dramatiškiausiomis ir intensyviausiomis rungtynėmis futbolo istorijoje. Susitikimas vyko garsiajame „Camp Nou“- namų „Barcelona“stadione. Spalvingas „Manchester United“plakatas - Miuncheno „Bayern“surinko pilną stadioną. Jau šeštąją rungtynių minutę Miuncheno komanda apstulbino raudonuosius velnius ir atidarė rezultatą. Nepaisant daugybės šansų, sero Alexo auklėtiniai nesugebėjo išlyginti rezultato prieš pertrauką, iki kėlinio pabaigos įžeidimas 0-1 buvo švieslentėje.

Prasidėjus antrajam kėliniui, raudonieji nesugebėjo pakeisti susitikimo rezultatų. Be to, „Bayern“turėjo tikrai daug progų įmušti, „Devils“įvartį išgelbėjo tik stebuklas, o jo vardas yra Peteris Schmeichelis. Likusi rungtynių dalis buvo žaidžiama skirtingai, buvo progų prie abiejų vartų, tačiau rezultatas liko nepakitęs.

Vokietijos klubo gerbėjai jau pergalingai šventė pergalę ir net ruošė sveikinimo antraštes, tačiau neatsižvelgė į vieną dalyką: varžovai buvo paties „Alex Ferguson“vadovaujami „raudonieji velniai“. Garsusis Fergie laikas palaidojo „Bayern“vos per porą minučių. Susitikimo pabaigoje Fergusonas nepaliko krašto ir nuolat rodė į laikrodį, ragindamas žaidėjus.

Vaizdas
Vaizdas

Pagrindinis laikas baigėsi, teisėjas pridėjo tradicines 3 minutes. Tuo metu „Raudonieji velniai“užsidirbo kampinį, kurio žaisti ėjo net vartininkas Peteris Schmeichelis. Po tikslaus Davido Beckhamo perdavimo iš kampinio Schmeichelis laimėjo kamuolį ir pasiuntė jį su nesėkminga nuolaida žaidėjų miniai, Ryanas Giggsas iš kovos pasirodė perimdamas kamuolį. Jis švelniu smūgiu pasiuntė kamuolį į vartus. 1-1! Toks rezultatas būtų automatiškai perkėlęs žaidimą į pratęsimą, jei ne kitas kampas prie „Bayern“vartų. Po Beckhamo perdavimo Ole Gunnaras Solskjaeris tiksliai nukreipė kamuolį į vartus, 92-ąją minutę, 2-1.

Deja, „Raudonasis princas“negalėjo dalyvauti šiuose „šimtmečio žudynėse“dėl perdėto geltonųjų kortelių ir diskvalifikacijos, tačiau tarpiniuose etapuose jis prisidėjo prie „auksinės hat-trick“. Grupės etape, savo įvarčių dėka, „Manchester United“lygiosios ir dalijosi taškais su Miuncheno „Bayern“ir „Barcelona Catalan“. ¼ finale, 88-osios minutės antrajame mače prieš „Inter“, Paulas Scholesas išvedė komandą nuo pralaimėjimo išlygindamas rezultatą 1-1.

Vaizdas
Vaizdas

Iš viso tą sezoną „Scholes“Čempionų lygoje pelnė 4 įvarčius. Visi „Manchester United“žaidėjai, turėję galimybę žaisti tą sezoną, šį laikotarpį laiko šviesiausiu ir sėkmingiausiu savo karjeroje, o Paulas Scholesas nėra išimtis.

Po trejeto pasirodymai ir išėjimas į pensiją

Po fantastiško 98/99 sezono Scholesas ir toliau žaidė nuolat aukštu lygiu iki 2011 m. Po dramatiško Čempionų lygos finalo Wembley, pralaimėjęs „Barcelona“prieš Ispaniją, sekdamas Edvinu Van Deru Sariu, Scholesas paskelbė pasitraukiantis.

Kitas sezonas „Manchester United“neprasidėjo gerai. Jis buvo pašalintas iš FA taurės, finišavo futbolo lygos taurėje 5-ame etape, pralaimėdamas „Crystal Palace“. Čempionų lygoje komanda grupėje užėmė trečią vietą ir pateko į Europos lygą. 2012-ųjų sausį iš profesinės karjeros pasitraukęs Scholesas paskelbė apie grįžimą į „raudonųjų velnių“stovyklą, jis pats tai paaiškino tuo, kad tikrai praleido žaidimą.

Sklinda gandai, kad pats Fergusonas bent vienam sezonui bandė įtikinti jį grįžti į klubą. „Raudonojo princo“sugrįžimas tikrai paveikė komandos žaidimą, tačiau rezultatų neatnešė. Europos lygoje klubas buvo eliminuotas 1/8 finale. O reguliariajame sezone „Manchester United“, sezono pabaigoje du kartus suklupęs, finišavo tik antroje vietoje.

Paulas Scholesas nusprendė likti komandoje dar vieną sezoną, kuriame sužaidė 21 mačą ir pelnė tik vieną įvartį, tuo pačiu metu jis per galvą iškėlė paskutinį profesionalo karjeros trofėjų. Sezono su „Manchester United“pabaigoje Scholesas 11-ą kartą tapo Anglijos čempionu. Po to jis baigė žaidėjo karjerą, šį kartą pagaliau ir negrįžtamai.

Vaizdas
Vaizdas

Iš viso legendinis žaidėjas sužaidė 718 rungtynių su „Manchester United“, kuriose įmušė 155 įvarčius. Jis 11 kartų tapo Anglijos čempionu ir du kartus iškovojo prestižiškiausią Europos trofėjų - Čempionų lygos taurę.

Anglijos būrys

Vaizdas
Vaizdas

Futbolo įkūrėjams nesisekė nuo 1966 m., Kai jie vienintelį kartą istorijoje laimėjo pasaulio čempionatą. Nepasisekė ir Paului Scholesui: jis žaidė 66 rungtynes nacionalinėje komandoje ir pelnė 14 įvarčių, tačiau niekada nieko nelaimėjo.