Vettelis Sebastianas: Biografija, Karjera, Asmeninis Gyvenimas

Turinys:

Vokiečių lenktynininkas Sebastianas Vettelis tapo automobilių sporto įžymybe. Nepaisant tokio jauno amžiaus, jam pavyko keturis kartus iškovoti „Formulės 1“čempiono titulą.

Vettelis Sebastianas: biografija, karjera, asmeninis gyvenimas

Vaikystė

Sebastianas kilęs iš Vokietijos miesto Heppenheimo, kur jo biografija prasidėjo 1987 m. Berniukas užaugo didelėje šeimoje, be jo buvo dar dvi seserys ir brolis. Viename interviu jis prisipažino, kad mokykloje mokėsi labai blogai, visus jo interesus užėmė muzika ir svajonė tapti dainininku. Jo vaikystės stabai buvo: Jacksonas, Jordanija ir Schumacheris. Kai vaikas suprato, kad jo vokaliniai sugebėjimai palieka daug ko norėti, jis nusprendė profesionaliai užsiimti automobilių sportu.

Pirmieji žingsniai sporte

Vettelis vyresnysis buvo kartodromo savininkas ir dažnai ten vesdavo savo vaikus. Jaunasis Sebastianas pradėjo kartingu lenktyniauti būdamas ketverių, o po trejų metų dalyvavo mini varžybose. Berniuko talentą pastebėjo Michaelas Schumacheris ir jį globojo.

Pirmoji devynerių metų Sebastiano pergalė buvo užfiksuota varžybose Vitenberge. Jau tada jie jam prognozavo žvaigždžių karjerą. Paauglys pateko į jaunimo komandą „Red Bull“, kurioje tapo keturis kartus Šiaurės Reino nugalėtoju. Iki 2002 metų Vettelis tapo geriausiu tarp jaunių Vokietijoje ir Europoje. Jo pasirodymas 2003 m. „BMW Formulėje“buvo sėkmingas ir tolesnės akcijos. „Formulės 3“serijoje naujokas įskaitoje užėmė 5 vietą. Sėkmė debiutanto netenkino ir po metų jis tapo antruoju. Testams karališkose lenktynėse sportininkas pasirinko „Williams“automobilį. Jis finišo tiesiojoje atėjo antras, tačiau nugalėtojo diskvalifikacija suteikė teisę vadovauti podiumui.

Formulė 1

Sebastianas išsiskyrė neįtikėtinu atkaklumu ir noru laimėti. 2006 m. Jis prisijungė prie komandos kaip pilotas trečiame numeryje, o laisvaisiais bėgimais dažnai savarankiškai vairavo lenktyninį automobilį, įrodydamas savo profesionalumą.

„Formulėje 1“Vettelis debiutavo 2007 m. JAV „Grand Prix“varžybose. Pakeisdamas sužeistą kolegą, Sebastianas sėdo prie vairo ir į finišo liniją atėjo aštuntas. „Red Bull“buvo pastebėtas didelių perspektyvų atletas. Jų pasirinkimo teisingumą patvirtino 2008 m. Varžybos Kinijoje, kur lenktynininkas liko ketvirtas, ir Italijoje, kur laimėjo. Trasa po lietaus pasirodė gana sunki, tačiau tai netrukdė čempionui pademonstruoti gražų važiavimą ir tapti geriausiu. Kiti metai taip pat buvo pažymėti svarbiomis pergalėmis, Sebastianas ne kartą įrodė savo įgūdžius.

2010 metais Vettelis tapo jauniausiu „Formulės 1“čempionu ir buvo tituluojamas geriausiu savo šalies sportininku. Vėlesniais metais jis iškovojo jauniausio du, tris ir keturis kartus prestižinių pasaulio lenktynių nugalėtojo titulą. Iki 2014 metų jaunuolis bendradarbiavo su „Red Bull“, tačiau kitais metais pasirašė sutartį su „Ferrari“.

Kaip jis gyvena dabar

Garsus lenktynininkas nelinkęs dalintis asmeninio gyvenimo detalėmis ir kruopščiai slepia jas nuo žurnalistų. Tarp savo draugų jis yra žinomas kaip vakarėlių mėgėjas. Artimieji atkreipia dėmesį į jo linksmą parodijaus nusiteikimą ir talentą. Sportininkas vis dar mėgsta muziką, jo muzikinė pirmenybė išlieka 70-ųjų repertuaru. Didžiąją laiko dalį Sebastianas užima darbas, likusį laiką jis mėgsta užsiėmimus lauke: žygius pėsčiomis, snieglenčių sportą ir badmintoną, taip pat yra Vokietijos futbolo klubo „Eintracht“gerbėjas. Išleistą energiją čempionas atkuria saldumynais, kuriuos dievina.

Oficialiai Vettelio nesieja šeimos ryšiai, tačiau daugelį metų Hanna Pratter buvo jo sutuoktinė. Pora susilaukė dukterų Emily ir Matildos.

Šiandien Vettelis gyvena Šveicarijoje ir toliau demonstruoja aukštus sportinius rezultatus. Visi čempiono automobiliai yra unikalūs, jis kiekvienam suteikė savo vardą, tačiau šiandien sportininkas svajoja apie galingesnį lenktyninį automobilį ir naujas pergales.