Jevgenijus Stalevas: Biografija, Kūryba, Karjera, Asmeninis Gyvenimas

Turinys:

Anonim

Jevgenijus Stalevas yra sovietų ir rusų biliardo žaidėjas. Tarptautinis sporto meistras yra aštuonis kartus Rusijos biliardo pasaulio čempionas.

Jevgenijus Stalevas: biografija, kūryba, karjera, asmeninis gyvenimas

Evgenijaus Evgenijevičiaus Stalevo vardas žinomas ne tik biliardo žaidėjams. Garsiai pavardę žino ir tie, kurie niekada nelaikė užuominos rankose. Visi sutinka, kad sportininkas yra aukščiausios klasės meistras, tikras profesionalas ir neabejotinas talentas.

Kelio į pergales pradžia

Čempiono biografija prasidėjo 1979 m. Berniukas gimė Lytkarino mieste netoli Maskvos gegužės 19 d. Šeima taip pat turi vaiką - būsimos įžymybės Maksimo vyresnįjį brolį.

Šeimos galva vaikams nuo mažens įskiepijo susidomėjimą sportu. Jis pats žaidė miesto krepšinio komandoje. Nuo ketverių metų broliai su tėvais nuėjo bėgioti. Tada prasidėjo sveika Zhenyos ir Maxo varžybos. Norą pasiekti pabaigą suaugusieji palaikė net kompiuteriniuose žaidimuose, bandydami rasti ne tik įdomių jaunų žaidėjų, bet ir lavindami jų intelektą.

1988 m. Vietiniame sporto komplekse „Kristall“buvo atidarytas pirmasis miesto biliardo kambarys. Stalevas vyresnysis po treniruočių joje dažnai leisdavo laiką. Ne kartą jis su savimi pasiėmė abu sūnus. Jis žaidė su vyresniuoju, o jaunesnysis stebėjo jų veiksmus.

Po dvejų metų Stalevų tėvas atidarė savo biliardo kambarį Lytkarino mieste. Ji pradėjo dirbti buvusios vaikų čiuožyklos rūbinės patalpose. Ženija visą savo laisvalaikį praleido žaisdamas. Dalyvaujant jo tėvui, buvo sukurta regioninė biliardo federacija.

Regioninio čempionato varžybos pirmiausia vyko Lytkarino mieste, paskui kituose miestuose. Visų mėgstamiausia buvo Stalevų šeimos komanda. Ji iškovojo stipriausios Maskvos srityje titulą. Galva lankėsi sostinės klubuose, žaidė su garsiais žaidėjais, stebėjo jų taktiką. Žinovai, pamatę berniukų žaidimą, pirmiausia pateko į „Maxim“skyrių, tada atėjo eilė Evgenijui.

Sėkmė

Po „Pyramid“klubo atidarymo Stalevas vyresnysis persikėlė į jį dirbti kaip žymeklis. Vaikai gavo galimybę nemokamai treniruotis prie geriausių šalies stalų. Po pirmųjų įspūdingų pasisekimų buvo nuspręsta visiškai pereiti prie biliardo sporto.

1991 m. Pirmą kartą Leningrade buvo surengtos Europos baseino čempionato varžybos. Žaidimas buvo nepažįstamas net gerbiamiems šalies žaidėjams. Dvylikametė Zhenya dalyvavo turnyre ir užtikrintai iškovojo pirmąją vietą.

Kitais metais prie atviros taurės baseine tarp NVS šalių „9“Sankt Peterburge Stalevas jaunesnysis įveikė stipriausius SSRS Jurijus Sosniną, o jo brolis užtikrintai įveikė legendinį Ašotą Potikyaną. „Zhenya“laimėjo rezultatu 11: 8, tapdama jauniausia profesionale tarp baseinų žaidėjų posovietinėje teritorijoje.

Nuo šiol broliai rinkosi tik rusišką biliardą. Mano tėvas rizikavo atkreipti dėmesį į Amerikos baseiną. Vaikai greitai sužinojo „užjūrio“žaidimo subtilybių. Specialistai skeptiškai vertino prioritetų perskirstymą. Prognozės buvo labai niūrios. Tačiau, nepaisant jų, Stalevai išvyko į Prahą. „EuroTournament“žaidime Maksimas pateko tarp pirmųjų 16 žaidėjų pasaulyje, Evgenijaus rezultatai buvo kur kas kuklesni.

1995 ir 1996 metais jis jau užėmė aukščiausią pakylos laiptelį po čempionato Lenkijoje, dalyvavo Europos čempionatuose ir turnyruose. Paauglys parodė puikius rezultatus šalies varžybose ir pasaulio biliardo čempionate. Būdamas 17 metų Evgenijus buvo automatiškai pripažintas absoliučiu čempionu: jis laimėjo visus šalies čempionatus.

Naujos viršūnės

Rusijos Federacija palaikė iniciatyvą praktikuoti rusišką biliardą, kuriame vyriausias brolis tapo šalies čempionu. Kita vertus, jauniausias 1996 m. Lenkijoje per mėnesį laimėjo penkis turnyrus. Maskvoje vykusiame „American“finale Zheny finale pralaimėjo vyresniajam broliui. Tačiau pagal Tarptautinės Lužnio biliardo piramidėje ir Karolinoje asociacijos versiją Stalevas jaunesnysis tapo pirmuoju pasaulyje „Rusijos piramidėje“.

Krasnodare Jevgenijus laimėjo kovą dėl absoliutaus pasaulio čempionato Rusijos biliarde triatlone. Jis taip pat laimėjo šalies piramidę Rusijos piramidės varžybose. MALBPK čempionate Stalevas buvo antras, sostinėje iškovojo Rusijos absoliutaus čempiono titulą. 1997 metais jauna sportininkė dar kartą patvirtino Lenkijos čempiono titulą.

Dėl Rusijos baseino varžybų trūkumo broliams nebuvo varžybų. Tačiau „amerikietis“Zhenya šalies čempionato finale pralaimėjo Viktorui Kirilenko iš Ufos. Pralaimėjimas virto gera paskata siekti naujų aukštumų.

Stalevas tapo pirmuoju, dalyvavusiu Maskvos piramidės pasaulio čempionate, atvirame renginių čempionate. 1998 m. Jis laimėjo tris pasaulio čempionatus visų rūšių Rusijos biliarde, 1998 m. Tapo absoliučiu pasaulio čempionu.

Sportininkas iškovojo pergales ir neoficialiose varžybose. Pasaulio čempionate, vykusiame tarp klubų komandų kaip šeimos komandos dalis, Evgenijus vėl žengė ant aukščiausio pakylos laiptelio.

Sportas ir šeima

Laimėjęs kvalifikaciją pasaulio taurei Čikagoje. Prasidėjo mėnesį trunkanti kelionė po JAV. Kelionės metu Stalevas žaidė dešimtyje turnyrų su pasaulio žvaigždėmis. Jo partneriai buvo Corey Duel, Kim Davenport, Leonardo Andam, Jimmy Vetch. Amerikoje Stalevas jaunesnysis mėnesį stažavosi, tobulindamas savo įgūdžius žaisdamas „American pool“.

Jevgenijaus pergalė Ispanijoje surengtame „Eurotour“baseine tapo tikra sensacija. Per vieną dieną biliardo žaidėjas įveikė keturis daugkartinius Europos čempionus. 1999 m. Stalevai gynė savo šalį pasaulio čempionate Anglijos Kardife. Evgenijus yra vienas iš 16 geriausių planetos žaidėjų.

Skirtingai nei žaidime, sportininkas dar negalėjo sukurti savo asmeninio gyvenimo. 2000 m. Spalio pabaigoje Stalevų šeimoje pasirodė vaikas, Alevtino dukra. Tačiau 2003 metais vyras ir žmona išsiskyrė. Santykiai išliko draugiški, tėvas aktyviai dalyvauja auginant dukrą. Alya pasirinko teisininkės karjerą.

Sportininkas nieko nepasako apie privataus gyvenimo pokyčius. Yra tik žinoma, kad jis svajoja apie didelę šeimą ir bent du sūnus.