Orseris Brianas: Biografija, Karjera, Asmeninis Gyvenimas

Turinys:

Brianas Orseris yra Kanados dailiojo čiuožimo sportininkas, pasaulio čempionas, olimpinis sidabro medalininkas. Pasibaigus vienkartinei karjerai, jis tapo sėkmingu treneriu, tarp savo auklėtinių yra prestižiškiausių varžybų nugalėtojai.

Orseris Brianas: biografija, karjera, asmeninis gyvenimas

Vaikystė ir jaunystė

Brianas gimė 1961 m. Belleville mieste, Ontarijo mieste, Kanadoje. Būsimas čiuožėjas buvo jauniausias vaikas tarp 5 brolių ir seserų. Šeima nepriklausė turtingiesiems, tačiau Orseurai gyveno kartu, vaikams buvo skiriamas didelis dėmesys.

Tėvai pastebėjo sūnaus pomėgį dailiajam čiuožimui ir išleido jį į sporto mokyklą. Ten paaiškėjo, kad pradėti reikia anksčiau: treniruočių pradžios metu Brianui jau buvo 9 metai. Tačiau pirmoji jo trenerė Linda Leaver nusprendė pasinaudoti proga.

Čiuožėjo karjera

Orseris iš karto pradėjo solo čiuožimą. Pirmąjį čempionatą jis laimėjo 1977 m., Tačiau sekantys metai buvo ne tokie sėkmingi: pasaulio jaunių čempionate perspektyvus pavienis čiuožėjas užėmė tik ketvirtąją vietą. Pralaimėjimas neatbaidė jauno čiuožėjo. Jau kitose varžybose jis vėl tapo čempionu, o nuo 1981 metų jis tvirtai žengė aukščiausią pakylos laiptelį visuose šalies čempionatuose.

1984 m. Orseris olimpinėse žaidynėse iškovojo sidabro medalį. Jam pavyko tai, ko nepadarė nė vienas čiuožėjas - visiškai švarus trigubas ašis. Kitose žaidynėse septynis kartus šalies čempionas nešė Kanados vėliavą, tačiau čempionu netapo - Brianas Boitano jį aplenkė, o Orserui atiteko sidabras. Po olimpiados sportininkas paskelbė baigiantis čiuožėjo karjerą.

Koučingo veikla

Pasitraukęs iš mėgėjų sporto, Orseris 17 metų pasirodė ledo šou. Tačiau bėgant metams sveikata ėmė žlugti, reikėjo iš esmės pakeisti veiklos sritį. Sprendimas buvo rastas greitai - buvęs čempionas tapo treneriu, vadovaujančiu dailiojo čiuožimo skyriui vienoje iš Toronto sporto mokyklų. Briano darbo stilius grindžiamas nustatant stipriausias jo kaltinimų puses, tinkamą motyvaciją ir psichologinę paramą.

Tarp „Orser“žvaigždžių mokinių yra Kim Yu-Na, Javieras Fernandezas, Yuzuru Hanyu, Elizabeth Tursynbaeva, Sonia Lafuente. Neseniai 2018 metų olimpinių žaidynių sidabro medalio laimėtoja rusė Evgenia Medvedeva persikėlė po kanadiečių trenerio sparnu.

Asmeninis gyvenimas

Brianas Orseras yra vienišas ir neturi vaikų. Ilgą laiką jis slėpė netradicinę orientaciją, bijodamas, kad tai gali tapti kliūtimi jo sportinėje karjeroje. Tačiau vėliau jis vis dėlto nusprendė pasitraukti iš šešėlio ir susitiko su visišku kolegų supratimu.

Šiandien „Orser“palaiko glaudžius ryšius su Rajeshu Tiwari, jo fondo direktoriumi. Poros nuotraukos reguliariai pasirodo spausdintos, o tai visiškai netrukdo išskirtinio trenerio studentams ir kolegoms. Pats Orseris įsitikinęs, kad jo asmeninis gyvenimas niekada netrukdė dirbti, jis žmonėms teikia viską, kas geriausia. Jo kaltinimai gyvena tuo pačiu principu. Galbūt tai yra jų pergalių - dabarties ir ateities - garantas.